Dlaczego sery ekologiczne są dobrym wyborem dla Twojego dziecka?

8 sierpnia 2023

Rodzice małych dzieci przywiązują dużą uwagę do diety swoich pociech. Od początku żywienie dziecka powinno być dostosowane do potrzeb malucha. Rozszerzanie diety o kolejne potrawy powinno iść w zgodzie z ogólną wiedzą i zaleceniami lekarza pediatry. Obserwuj dziecko, jak reaguje na dane produkty, pod względem uczulenia i alergii pokarmowych. Jeśli dziecko nie ma problemów z kolejnymi produktami, które rodzice włączają mu do diety, po 10 msc. życia można zacząć podawać przetwory mleczne.

dzieci przy stole

Dlaczego warto podawać dzieciom sery żółte?

Przetwory mleczne, takie jak sery najczęściej produkowane są z mleka krowiego. W składzie serów żółtych znajduje się wiele wartości spożywczych, tak jak wapń. Po pierwsze wapń wzmacnia układ kostny. Pełni również inne funkcje w organizmie, między innymi uczestniczy w pracy mięśni oraz układu nerwowego i hormonalnego. Zapotrzebowanie na wapń u dziecka wynosi od 800 mg do 1200 mg. Dwa plasterki sera żółtego dostarczają około 350mg wapnia.
Ekologiczne sery powinny być pierwszym wyborem, jeśli chcesz wprowadzić żółty ser do diety swojego dziecka. Dlaczego? Produkty ekologiczne nie są poddawane żadnej obróbce, która wpływałaby na wyniszczenie witamin i minerałów. Nie podlegają również procesowi, który zmieniłby skład chemiczny, wygląd i właściwości produktu. W przetwórstwie ekologicznym obowiązują ścisłe zasady ograniczające stosowanie dodatków żywnościowych. Dzięki czemu produkty BIO są bogatsze w witaminy B, C i D w porównaniu do produktów przetworzonych. Produkty organiczne charakteryzuje również wyższa zawartość błonnika, który jest niebywale ważny dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Sery ekologiczne od Klarmy

Wybór serów ekologicznych dla Twojego dziecka to inwestycja w jego zdrowie, rozwój oraz przyszłość naszej planety. Produkowane z największą dbałością, bez szkodliwych dodatków, są nie tylko zdrowsze, ale też bardziej smaczne. Jeśli zastanawiasz się, jak wprowadzić w dietę malucha coś zdrowego i wartościowego, żółte sery bez laktozy od Klarmy stanowią doskonałą odpowiedź na to pytanie. Każdy nasz produkt to doskonały ser dla dzieci – gorąco zachęcamy do ich wypróbowania!

Może zainteresuje Cię także:

19 listopada 2020 Ekologiczne oznakowanie produktów 28 października 2020 Ser Maasdam bez laktozy (BIO) – pochodzenie, charakterystyka i zastosowanie 26 października 2020 Ser Gouda bez laktozy (BIO) – pochodzenie, charakterystyka i zastosowanie
26 października 2020 Ser Cheddar bez laktozy (BIO) – pochodzenie, charakterystyka, zastosowanie 19 października 2020 Podstawowe wiadomości o produkcji ekologicznych serów. 19 października 2020 Ekologiczny nurt mleka. 19 października 2020 Dlaczego warto kupować produkty BIO?
Facebook Instagram