CZY SER ŻÓŁTY ZAWIERA MAGNEZ?

23 stycznia 2021
Magnez to pierwiastek, często nazywany pierwiastkiem życia. Jest odpowiedzialny za wspomaganie wielu niezbędnych funkcji w organizmie. Magnez wspomaga układ kostny, nerwowy oraz mięśniowy. Wiele produktów może być źródłem tego pierwiastka – a czy ser żółty zawiera magnez?

Czy ser żółty zawiera magnez?

Ser żółty jest źródłem wielu witamin i minerałów. Jest bardzo cennym elementem diety dla naszego organizmu. Najczęściej uznawany jest za dobre źródło wapnia oraz białka. Zatem czy ser żółty zawiera magnez? Tak! A magnez ma wiele korzyści zdrowotnych. Jest obecny w produktach mlecznych jest łatwo przyswajalny. Żółte sery są nie tylko pyszne, ale również posiadają wiele zastosowań co sprawia, że są idealnym uzupełnieniem magnezu w diecie. Więcej o pozytywnym wpływie sera żółtego na zdrowie przeczytasz TU.

Jakie są korzyści magnezu w diecie?

Prawidłowa praca serca

Magnez reguluje zarówno rytm serca jak i ciśnienie krwi. Ciśnienie zależne jest od balansu między sodem a potasem, ale również balansem między magnezem a wapniem. Brak magnezu może spowodować nierównowagę, powodując nieprawidłowe ciśnienie krwi. Magnez również poszerza naczynia krwionośne co ma bezpośredni wpływ na prawidłową prace serca.

Mocne kości

Za kondycję kości nie tylko odpowiedzialny jest wapń ale również witamina D. Magnez ma za zadanie prawidłowo zagospodarować witaminę D by kości były zdrowe. Jest on również potrzebny do wydzielania hormonu odpowiedzialnego za rozwój oraz gęstość kości.
klarma bio ser maasdam

Wspomaga trawienie

Magnez w diecie rozluźnia mięśnie układu pokarmowego. Magnez działa również neutralizujące na kwasy żołądkowe. 

Ochronę materiału genetycznego 

Kwasy nukleinowe są odpowiedzialne za budowanie ludzkiego materiału genetycznego ,a magnez stabilizuję ich wydzielanie. 

Poprawia nastrój- łagodzi depresje 

Badania pokazują, że niski poziom magnezu w diecie jest powiązany z zwiększonymi objawami depresji. Magnez również jest odpowiedzialny za funkcjonowanie neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za produkcję hormonu szczęścia.

Jaka dawka magnezu jest potrzebna?

Kobiety i mężczyźni mają różne zapotrzebowanie na dzienną dawkę magnezu, dla kobiet jest to około 300-320mg a dla mężczyzn 400-420mg. 

Źródła:

https://hpba.pl/korzysci-suplementacji-magnezu/

https://zdrowie.wprost.pl/zdrowie/10018997/sery-zolte-dla-zestresowanych.html

https://mito-med.pl/artykul/14-korzysci-dla-zdrowia-ze-stosowania-magnezu

https://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,101460,19057290,ser-zolty-warto-go-jesc.html

https://upacjenta.pl/poradnik/magnez-wlasciwosci-niedobory-dawkowanie


Może zainteresuje Cię…

19 listopada 2020 Ekologiczne oznakowanie produktów 28 października 2020 Ser Maasdam bez laktozy (BIO) – pochodzenie, charakterystyka i zastosowanie 26 października 2020 Ser Gouda bez laktozy (BIO) – pochodzenie, charakterystyka i zastosowanie
26 października 2020 Ser Cheddar bez laktozy (BIO) – pochodzenie, charakterystyka, zastosowanie 19 października 2020 Podstawowe wiadomości o produkcji ekologicznych serów. 19 października 2020 Ekologiczny nurt mleka. 19 października 2020 Dlaczego warto kupować produkty BIO?
Facebook Instagram