Czy ser żółty można mrozić?

19 czerwca 2022

Pewnie zastanawialiście czy ser żółty można mrozić tak jak inne produkty. Czasami może się zdarzyć, że kupimy za dużo sera żółtego. W tym wypadku, by produkt się nie zmarnował najlepiej byłoby go zamrozić. Odpowiadając na pytanie czy można mrozić ser musimy wziąć pod uwagę rodzaj sera i formę w jakiej jest zapakowany. 

Mrożenie sera żółtego 

Prostą odpowiedzią na nasze pytanie jest: tak, ser żółty można mrozić. Jednak czas na jaki możemy zamrozić ser różni się. Sery twarde możemy zamrozić na około 3 miesiące, jednak sery pełnotłuste takie jak cheddar możemy zamrozić jedynie na 14 dni. Ser należy mrozić w jednym kawałku. Przed wsadzeniem produktu do zamrażarki należy go zapakować w szczelny pojemnik lub woreczek strunowy. Polecamy również opisać opakowanie datą mrożenia. Sery pokrojone na plasterki nie nadają się do mrożenia gdyż będą się kruszyć. Sery w plastrach po wyjęciu z zamrażarki nie będą nadawały się już jako dodatek do kanapek, wówczas polecamy użycie ich w potrawach ciepłych. 

Niestety, ser po wyciągnięciu z zamrażarki może stracić na wyglądzie. Na przykład,  możemy zauważyć że ser obsechł. W takim wypadku warto wypróbować sposób z namoczeniem sera w mleku na około godzinę. To powinno pomóc mu odzyskać swój pierwotny wygląd. 

19 listopada 2020 Ekologiczne oznakowanie produktów 28 października 2020 Ser Maasdam bez laktozy (BIO) – pochodzenie, charakterystyka i zastosowanie 26 października 2020 Ser Gouda bez laktozy (BIO) – pochodzenie, charakterystyka i zastosowanie
26 października 2020 Ser Cheddar bez laktozy (BIO) – pochodzenie, charakterystyka, zastosowanie 19 października 2020 Podstawowe wiadomości o produkcji ekologicznych serów. 19 października 2020 Ekologiczny nurt mleka. 19 października 2020 Dlaczego warto kupować produkty BIO?
Facebook Instagram